תיקון צנרת

הזנחת צנרת הבית, עשויה לגרום לנזקים בלתי הפיכים שעשויים אף לפגוע במבנה עצמו. העבודה של החלפת צנרת היא יקרה ויש לדאוג לכך שיהיה לכם פיקוח על הצנרת, באמצעות מצלמות טרמיות של אינסטלטור מומחה שיעיף מדי פעם מבט במצבה. לפעמים דליפה של צינור, מחייב בפעולה כגון תיקון צנרת. לחברת אינסטלציה, יש את הציוד המתקדם ביותר וכן, צוות מיומן שעשוי לסייע רבות בתיקון מהיר של מערכת הצנרת בביתכם, או בבית העסק. כשאר מחליפים צינור דולף בזמן, יהיה לכם שקט של הרבה זמן. במידה והצנרת היא ישנה מאוד, מראה סימני חלודה, כל אינסטלטור, ייעץ לכם להחליף אותה, בכדי למנוע נזקים חמורים.
גם תחת הרצפות של ביתנו, קיימת צנרת של מים ובהרבה מקרים תיקון צנרת, מבצעים באמצעות שבירה של כמה מרצפות ולאחר מכן, מחליפים את הצנרת וקוראים לאיש המתמחה עם שיפוצים, להתקין מרצפות חדשות. זו הסיבה שצריך להיות לכם עוד רזרבה של אותם הרצפות, על מנת שיהיו זהות ולא תצטרכו חלילה בגלל תיקון זה, להחליף את כולן, מה שיעלה לכם מחיר יקר מאוד.

תיקון וחידוש צנרת – השיטות החדשות

ניתן היום לבצע חידוש וכן תיקון צנרת, ללא חפירה בשיטה אנגלית שהומצאה לפני 30 שנה באנגליה. השיטה, מאפשרת תיקון צינור ביוב ללא חפירה באמצעות השחלת שרשור פולימרי לצינורות הקיימים. שיטה זו אומצה בקרב הרבה אינסטלטורים, כך שאם יש לבצע עבודה מסוג זה, היא תתבצע ללא נזק לגינה, שבירת שבילים וגרימת לכלוך והוצאות מרובות, כגון שיפוץ שבילים וקריאה לגנן שיסדר מחדש את הגינה. תיקונים של צנרת בביוב, נגרמים כתוצאה מסתימות שנגרמו משורשי עצים, אשר חדרו למערכת הביוב וגרמו לשבירת או סדיקת הצנרת ובמקרים חמורים יותר, לקריסתה המלאה.
כאשר ישנם סדקים בצנרת, אשר קשה לראותם, הם מתרחבים עם הזמן, כך שישנה נזילה ובעיות במערכת האינסטלציה, כגון דליפה או במקרה חמור, הצפה. למרות שכבר ביצעתם תיקון צנרת, אין זה אומר שעליכם להזניחה או לא לבדוק מה קורה בה במשך הזמן. על מנת להקדים תרופה למכה, יש לקרוא לאינסטלטור מומחה, אשר יבדוק לפחות אחת לשנה, את מצב הצנרת בביוב.

צילום צנרת תמצא את מקום הדליפה
אז אם קיימת דליפה סמויה בבית, כיצד מזהים את מיקום הצינור הנוזל? ישנן היום מצלמות טרמיות שהוא ציוד משוכלל שכל האינסטלטורים שמחזיקים מעצמם, מחזיקים בציוד זה. מדובר על מצלמה שיש בה אינפרה אדום שמצלמת את צנרת המים. כאשר מתגלה הדליפה, אינסטלטור יחצוב בקיר בדיוק במיקום הדרוש, כך שלא יצטרך לגרום נזק חמור לקיר ואז, מבצע את התיקון , באמצעות החלפת צינור. צנרת ישנה , עשויה להתקלקל וחומרי הגלם של הצינורות לפני נעשרות שנים, אינו דומה לצנרת המשוכללת שעשויה מחומרים כגון פלסטיק קשיח מיוחד שאינו מחליד ומחזיק מעמד לשנים.