צילום צנרת

פיצוץ צנרת מתרחש תמיד עם חלוף השנים והתיישנות של צנרת המים. כשאר אנו חושדים שישנה נזילה באחד הצינורות הנמצאים בקיר בבית או תחת המרצפות, רק אינסטלטור עם ציוד משוכלל כגון מצלמה טרמית, יכול לבצע צילום צנרת אשר יראה את התמונה הברורה של מצב הצנרת וכך, לזהות את מיקום הנזילה. רבים שרוכשים בית מיד שנייה, מבקשים בדיקה מקיפה של מערכת המים והביוב, כך שידעו אם יש לבצע תיקון שעלול לעלות הרבה כסף כמו החלפת צנרת מים, או תשתית ביוב. במידה ויש להחליף את הצנרת יש לשבור את המיקום של הצינור בקיר, או במרצפות שיש לפרק ולהגיע לצינור הדולף ולהחליפו.
גם במערכת הביוב, על מנת לזהות צינור סדוק, ניתן להחדיר מצלמה רובוטית, אשר מחוברת למחשב נייד של אחד מאנשי הצוות של חברת האינסטלציה, בכדי שיראו היכן הצינור הסדוק. אז צילום צנרת, מתבצע גם במערכת הביוב , אך מצלמה זו, תהיה שונה ממצלמה טרמית לצילום צנרת המים. התשתיות שעליהן מבוסס כל מבנה או בית מצריכות מאתנו תחזוקה נכונה ולהיות תמיד עם האצבע על הדופק.

שמירה על תשתית הבית באמצעות צילום צנרת
על מנת לשמור על תשתיות הבית, יש לבצע צילום צנרת, לפחות אחת לשנה. צילום זה, יקנה תמונת מצב של הצנרת וכך, תוכלו לדעת מראש, איזה צינורות יש להחליף. יש שני סוגים של מצלמות כמו מצלמת סטלבנד ומצלמת הרובוט. מצלמת סטלבנד מחוברת לסיב אופטי שהוא גמיש וכך המצלמה יכולה לחדור לצנרת. ניתן לצלם ביוב באמצעות מצלמה זו. מדובר על סיב אופטי הנמצא במצלמה והוא גמיש על מנת להגיע לזווית של 90 מעלות. מדובר על מצלמה, שיכולה לחדור לצינורות בקוטר של 2-6 צול. המצלמה, אמנם חסינה למים, אך היא אינה חסינה דיה ללכלוך. במידה וקשה לראות את התמונה הברורה, יש להוציאה ולנקות שוב את העדשה.
המצלמה שומרת את הצילום בזיכרון, כך שניתן יהיה לאחר הצילום, לחבר אותה למחשב ולצרוב את הצילום על תקליטור. הסוג השני של המצלמה, הינו מצלמה רובוטית מדובר במצלמת זחל, שבאמצעותה מתחברים למחשב ניתן להסיע את המצלמה, קדימה או אחורה. מדובר על מצלמה מאוד משוכללת שניתן לבצע באמצעותה, חיתוכי צנרת , הדבקת צנרת, חיתוכים ועוד.

עלות של מצלמה לצילום הצנרת
יש לציין כי עלות של מצלמה המיועדת עבור צילום צנרת, היא גבוהה. מצלמת זחל החודרת לביוב, עשויה לעלות כמה עשרות אלפי שקלים ובגרסה המורכבת, עשוי להגיע לסכום של 100,000 ₪ ניתן למצוא בגרסה היקרה יותר, גלגלים לקטעי צנרת שהם גדולים יותר, גלגלי מתכת לצנרת הביוב ועוד שכלולים . על פי הציוד של אינסטלטור, ניתן לראות אם הוא מקצועי ומעודכן בכל השכלולים העדכניים. ציוד זה הינו חיוני ביותר ורק אינסטלטורים שעובדים טוב ויש להם הרבה לקוחות, יכולים להשרות לעצמם לרכוש ציוד יקר זה שהוא חיוני מאוד לעבודתם.