פתיחת סתימות

כאשר יש לנו בעיה של מים שאינם יורדים מהכיור, ייתכן ומדובר על תקלה זניחה של פתיחת סתימות וניתן אפילו לבד לבצע תיקון בעצמנו, אך אם מדובר בתקלה שהיא גדולה יותר, יש לקרוא לאינסטלטור מומחה בתחום מערכת הביוב, במיוחד אם מדובר בבעיה מורכבת שמקורה במערכת הביוב. לכל אינסטלטור מוכר וידוע, או כזה שישנו כבר שנים בשוק, יש משאית ביובית, אשר תפקידה הינו לפתוח את הביוב ולרוקן את תכולתו. הפסולת נאגרת למכל הנמצא על המשאית, באמצעות צינור שיש לו כוח שאיבה עצום. באותה ההזדמנות, האינסטלטור בודק, את מערכת הצינורות בביוב ותקינותה בכלל. זו הזדמנות לתקן הכל, כך שלא תהיה לנו תקלה נוספת בעתיד.
לפעמים סתימות חוזרות במערכת הביוב, אינן תלויות בתחזוקה לא נכונה, כי אם במערכת ביוב ישנה. זו הסיבה שאם אינסטלטור מורה לכם על החלפת תשתית כדאי לשמוע לו. ממש לא משנה לו להגיע אליכם בכל פעם מחדש ולבצע שוב פתיחת סתימות, אך בגלל שהוא אמין וישר, הוא יציע לכם החלפה של תשתית כך שלא תיכנסו ללחץ בכל פעם שיש סתימה והסיפור הזה מתמשך בכל תקופה מסוימת.

פומפה, קפיץ ספירלי, או חומר לפתיחת סתימות?

אף אחד אינו יודע, מתי תהיה לו סתימה בכיור, במקלחת או בשירותים, אבל כדאי כי יהיו לכם כמה כלים ביתיים שדרושים עבור פתיחת סתימות קטנות. פומפה שהיא ידועה כפותחת סתימות, חומר לפתיחת הסתימות בכיור של האמבט או המטבח, סודה קאוסטית שהיא חומצה, קפיץ ספיראלי לפתיחת סתימות. כל אלה, הם חייבים להיות בבית של כל אחד. לא תמיד כדאי למהר לקרוא לאינסטלטור, אם הסתדרתם לבד והבעיה היא זניחה מה טוב.
הרבה אינסטלטורים, ימליצו על שפיכה של מים רותחים בפתחי הכיור, מה שמסייע להמיס שומנים בסיפון. סיפון, הינו צינור מעוגל ועבה הנמצא בחיבור לפתח של הכיור. במידה והסיפון יהיה מלא בלכלוך שהצטבר עם הזמן, תהיה לכם סתימה והמים לא ירדו בכיור. מי שיש לו ידיים טובות, כדאי כי יפתח את הסיפון, ינקה את תכולתו וידאג כי אין בדפנות שאריות של שומן.

לא נפתחה הסתימה לאחר כל הניסיונות?- הזמינו אינסטלטור

כאשר יש לכם סתימה שלאחר, כל הניסיונות היא לא נפתחה, יש להזמין אינסטלטור שיבצע פתיחת סתימות באופן מקצועי באמצעות ביובית וכלי עבודה מקצועיים המוחדרים לביוב. ישנם מקומות שיש בהם עדיין בורות ספיגה שהם מלאים, יש לרוקן על בסיס קבוע את הבורות הללו, לזרימה התקינה של מי הביוב. תחזוקה שוטפת של אינסטלטור או חברת אינסטלציה, תסייע רבות במניעה של תקלות במערכת הביוב. יש לשאול לגבי כמה הצעות מחיר ולבחור חברה אמינה שתסייע לכם לפתוח את הסתימה ולתקן את מערכת האינסטלציה. כדאי תמיד לקרוא לחברת אינסטלציה או קבלן אינסטלציה הנמצא קרוב לאזור מגוריכם.