משאבות טבולות לביוב

רבים מאתנו שמעו את המושג משאבות טבולות ולא כולם מבינים במה המדובר. כאשר ישנו ניקוז של שפכים, המשאבות הללו, גורסות את הפסולת מהביוב וגורסות פסולת. משאבות אלה הן עוצמתיות. ניתן למצוא כמה סוגים של משאבות מסוג זה, כגון אינסטלטורים, קבלנים ואדריכלים. גם בזמן הצפה, ניתן להיעזר במשאבות הטבולות. יש לציין, כי קיים הבדל בין משאבה לביוב ולבין משאבה טבולה לביוב, משאבות הביוב, מותקנות גם בבורות הספיגה והן נועדו להפרדה בין החומרים והנוזלים השונים הנמצאים במים. משאבות אלה, הן יעילות ביותר במניעה של סתימות והצפות.
יש להתייעץ עם בעל מקצוע לפני התקנה של משאבות טבולות, היות ויש להתאים אותה על פי הנתונים של כל מערכת ביוב, מיקום ועוד. גם בעסק, בבית ובמפעלים, ניתן למצוא משאבות אלה שמונעות סתימות ומאפשרות נזילה חופשית של הביוב, ללא בעיות או תקלות. מי שהמבנה שלו הוא נמוך, יש לדאוג כי תותקן משאבה טבולה למניעת הצפות. כאשר המצוף מגיע לנקודה מסוימת, המשאבה מחוברת לחשמל והיא מתחילה לנקז את המים לכוון החוץ, כך שתימנע גם הצפה.

לפתור תקלות בביוב באמצעות המשאבה הטבולה

מי שמשתמש הכי הרבה עם משאבות טבולות, הוא האינסטלטור. משאבות אלה, מסייעות לפתיחת סתימות במערכות הביוב השונות שהאינסטלטור יתקן. גם על פי ההספק וצריכת החשמל, יש להתאים את המשאבות, כך שרק באמצעות ייעוץ של קבלן אינסטלציה, תוכלו למצוא את המשאבה שתתאים לנתונים של המבנה והמערכת של הביוב. מי שמעוניין במערכת ביוב שתעבוד בצורה חלקה, כדאי כי יתקין משאבה טבולה ויחסוך לעצמו טרחה, חוסר נעימות בהצפות או סתימות ואורח חיים תקין ללא בעיות.
כל אינסטלטור, יסביר לכם, גם לגבי התחזוקה של המשאבה הטבולה, שכן, יש צורך לתחזק אותה כגון ניקוי, שטיפה של החלקים הנמצאים בה באמצעות זרם מים וכדומה. יש לרכוש משאבה שהיא ידועה יותר ולוודא כי יש מי שיתקן אותה, במידה והיא תתקלקל. מדובר על משאבה שמחוברת כל עת לחשמל והיא פועלת באופן אוטומטי. לרוב, המשאבות הטבולות, הן קומפקטיות ואף ניתנות לנשיאה. ישנן משאבות העשויות מחומר גלם שונים, כגון פלסטיק או נירוסטה.
הקץ להרבה תקלות עם משאבות טבולות

כאשר קיימות משאבות טבולות, הן מסייעות במניעה של תיקונים וקריאה בשעות לא שעות, לאינסטלטור. יש לציין, כי משאבות אלה, אינן מבטלות חסימות. ברגע שאתם חושדים בחסימה, יש מיד לקרוא לאינסטלטור. בערבה מרתפים או יחידות דיוק נמוכות כמו דירה נוספת במרתף, יש להתקין משאבה טבולה, בכדי למנוע הצפה ולסייע בפעילות התקינה של מערכת הביוב. ניתן למצוא משאבות אלה, גם בחנויות לחומר בניין, אבל אם שי לכם אינסטלטור שאתם סומכים עליו, תוכלו לרכוש משאבה טבולה ממנו, כך שאם תהיה במשך הזמן איזו שהיא תקלה במשאבה, האינסטלטור, יוכל לתקן אותה.

משאבות לביוב

אחד מהכלים המרכזיים ביותר שמשמש ברות שהן קבלניות אינסטלציה הן משאבות ביוב. משאבות אלה, משמשות באזורים שונים כגון בורות ספיגה של הבניין וצנרת הביוב נמצאים תחת הביוב הראשי ויש להעלות את השפכים לגובהו של קו הביוב. המשאבות הללו, מצוידות במצוף או לוח פיקוד, אשר מווסת את פעילותן של משאבות הביוב. ניתן להבחן בשתי פונקציות מרכזיות במשאבות אלה, האחת משאבת ביוב שתשמש לשאיבת ביוב והשנייה, משאבת ביוב שמשמשת להזרמת שפכים בלחץ גבוה. מי ששמע את המושג משאבות טבולות, אז אלה הן משאבות הביוב שמשמשות בתים ועסקים רבים בארץ לעבודה יעילה יותר של מערכות הביוב. משאבות אחה, מגיעות בגדלים ועוצמה שונים וכן מחומרי גלם כגון פלסטיק מיוחד, נירוסטה ואפילו ברזל יצוק, כאשר מדובר על משאבות עוצמתיות במיוחד.
משאבות ביוב, מאפשרות לנו להתמודד, עם מגוון רב של בעיות במערכת הביוב. יש מערכות שהן גדולות יחסית, כגון בורות ביוב שממוקמים בערים השונות בארץ. יש לדעת, שמשאבות אלה, מגיעות בקטרים שונים וגדלים שעשויים התאים למערכות ביוב בגדלים השונים. המשאבה מורכבת במערכת הביוב עצמה. יש לשים לב למערכות הביוב השונות ולהתאים נכון את המשאבה למערכת הביוב.

משאבות ביוב, הן בעצם אותן מאבות טבולות שרק על פי שמן, ניתן להבין כי הן תהיינה מורכבות בתוך מערכת הביוב. צורת הפעולה של משאבות אלה שממוקמות בצינור הראשי אשר מאסף את הביוב מכל הצינורות כגון שירותים, מקלחת וכדומה. הן נמצאות בתוך מים וכאשר המצוף, עולה מעבר לסף, המשאבה תתחיל את פעולתה. מדובר על יניקה של הנוזלים היישר אל צינור הביוב הראשי שנמצא במפלס שיהיה גבוה ממנה. מדובר על פעולת שאיבה שמנוגדת לתהליך הטבעי שאומר, כי מים אמורי לרדת למטה. באופן הזה, ניתן יהיה למקם את השירותים, הכיורים והמקלחות במקומות נמוכים, כגון מרתף. ניתן למצוא סוג נוסף של משאבו ביוב, אשר מבצע גם פעולה של טחינת הפסולת. גם פסולת המזון שמתנקזת בכיור המטבח, מתנקז לצינור הראשי ומועבר הלאה.
יש לבצע את הבחירה הנכונה, באמצעות התאמה מושלמת. יש לבדוק את עוצמת השאיבה של משאבות הביוב, אם למשל מדובר ע שטח או מבנה שהוא גדול, יש למצוא משאבות ביוב שתהיינה גדולות ועוצמתיות יותר. אם מדובר בשטח קטן יותר, מן סתם, משאבות לביוב שתהיינה קטנות יותר, תתאמנה לגודל. יש לבדוק היטב, את היצרן המספק את המשאבה, היות וישנן בשוק סוגים רבים של משאבות.

מגוון משאבות ביוב ומחירים שונים
ניתן למצוא נגוון רב של משאבות ביוב או משאבות טבולות, הן מבחינת הגודל והן מבחינת טווח המחירים. המחיר יהיה מושפע, מאיכות המשאבה והסוג שלה. גם חומר הגלם ממנו עשויות המשאבות, יהיה גורם חשוב במחיר, כך שלמשל משאבות שעשויות מנירוסטה, תהיינה יקרות יותר מאשר משאבות העשויות מפלסטיק.